ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОФЕСІЙНОГО ВИЗНАЧЕННЯ В СТАНОВЛЕННІ ВЧИТЕЛЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.32626/2307-4507.2017-23.170-173Анотація
В статті приділяється увага факторам діяльності студентів в процесі професійного становлення на заняттях в навчаль-них майстернях. Важливе місце, в навчальному процесі підготовки студентів, як майбутніх вчителів трудового навчання, відіграє їх практична діяльність, яка базується на основі проходження практикуму в навчальних майстернях і спецкурсів практичного характеру.
Комплексній характер практикуму, який ведеться в майстернях з обробки деревини і інших конструкційних матеріалів, в навчальних майстернях, обумовлений цілями і завданнями підготовки вчителів трудового навчання для сучасної школи. Головна мета практикуму в навчальних майстернях – забезпечити студентів знаннями, уміннями і певною мірою навиками, необхідними майбутньому фахівцеві для успішного здійснення в школі органічного поєднання трудового виховання і політехнічного навчання, а при необхідності – і навчальної професійної підготовки. Але професійну діяльність, потрібно спрямовувати на сучасні рекомендації, що безпосередньо адресовані не стільки сьогоднішньому студентові, скільки май-бутньому вчителю трудового навчання і виховання і в цьому значну увагу потрібно спрямувати на спецкурси.
Посилання
Практикум в навчальних майстернях / Антонів Т.М., Бугайов О.І, і ін. ; за ред. Д.О. Тхоржевського. – К. : Вища школа, 1972. – 422 с.
Качнев В.И. Обучение конструированию на уроках труда / В.И. Качнев. – М. : Просвещение, 1979. – 150 с.
Разумовский В.Г. Развитие творческих способностей учащихся / В.Г. Разумовский. – М. : Просвещение,1971. – 156 с.
Муравьев Е.М. Практикум в учебных мастерских / Е.М. Муравьев, М. П. Молодцов. – М. : Просвещение, 1987. – 240 с.
Техническое творчество учащихся : учебное пособие для студентов и учащихся педучилищ по индустриально-педагогической спец. / Ю.С. Столяров, Д.М. Комский, В.Г. Гетте и др. ; под ред. Ю.С. Столярова, Д.М. Комского. – М. : Просвещение, 1989. – 223 с.
Тхоржевський Д.О. Технічна творчість у школі / Д.О. Тхор-жевський. – К. : Радянська школа, 1974. – 165 с.